Blir du vårt wildcard i finalen till ett WSOP main event-paket?

Nu har du chansen att gå direkt till finalen i vår WSOP main event-kampanj utan att vinna någon av kvalturneringarna. Läs mer om hur du ska göra för att bli vårt Wildcard!

18+ Min insättning: 100 kr. Måste hämtas inom 14 dagar. Biljetterna giltiga i 14 dagar efter uthämtning. Regler & villkor gäller.

888.com och Poker.se ger nu våra medlemmar möjlighet att ta sig till WSOP main event via ett antal medlemsturneringar och en final för de 14 fjorton turneringsvinnarna. Här kan du läsa mer om turneringarna!

I finalen kommer dock även ett wildcard att få plats, reserverat för den som vinner vår specialtävling!

Vad du behöver göra är att samla så många poäng som möjligt i tävlingen, och den som fått flest poäng när klockan är 23:59:59 på fredag kväll den 12 juni får en plats i finalen 16 juni. Så här samlar du poäng:

Maila ditt namn på Pokerforum.nu, 888.com, IRL-namn samt eventuellt Twitterkonto och Facebook-konto till info@poker.se.

Du får 5 poäng för varje spelad kvalturnering till vår paketfinal.

Du får 10 poäng för att ha länkat till nyhet om kampanjen via din facebook (alt delat någon av våra nyheter om kampanjen).

Du får 10 poäng för att ha länkat till kampanjen på Twitter eller retweetat någon annans länk, samt 1 poäng för varje retweet på din länkning. (du får endast poäng för ett av dina inlägg och retweets på denna). 

Du får två poäng för varje dag från 3 maj till 12 juni där du postat minst en relevant post på pokerforum.nu som tillför något till diskussionen (juryn bestående av representanter för poker.se avgör).

För att dina poäng ska vara godkända ska en sammanställning på hur många poäng du gör anspråk på och varför mailas till info@poker.se senast 23:59:59 på fredag kväll den 12 juni. Vinnaren presenteras måndag 15 juni på Poker.se och Pokerforum.nu.

Kommentera

Bli först med att kommentera!

Pokerartiklar

Topp 5

De bästa pokerrummen

Topp 5

Bästa pokerbonusarna

Exklusiva turneringar

Endast för våra medlemmar

Sveriges bästa pokerrum & bonusar

 • Bäst
  Ingen bonus
  Paf Poker
  18+ Regler och villkor gäller. Spela ansvarsfullt. spelpaus.se
 • Populär
  Ingen bonus
  Coolbet Poker
 • Klassisk
  4 HexaPro-biljetter (20 kr/st)
  Unibet Poker
  18+ Spela ansvarsfullt: www.stodlinjen.se. Regler & villkor gäller.